Spadki

Szukasz pomocy w sprawie spadku?

Pomagamy w przeprowadzeniu postępowania spadkowego.
 
Nasza Kancelaria zajmuje się sprawami związanymi ze spadkiem kompleksowo, odciążając rodziny zmarłych osób i przejmując na siebie załatwienie wszelkich formalności. Reprezentujemy naszych klientów w sprawach o stwierdzenie nabycia spadku, dział spadku, przyjęcie bądź odrzucenie spadku, obalenie testamentu, wydziedziczenie, dochodzenie zachowku, czy uregulowanie długów spadkowych.

Spadek to prawa i obowiązki majątkowe, które z chwilą śmierci spadkodawcy przechodzą na członków rodziny. Przyjęcie spadku wiąże się ze złożeniem oświadczenia woli spadkobiercy – można je złożyć przed sądem lub notariuszem. Spadek nie przechodzi automatycznie na spadkobierców.

Pomagamy załatwić wszelkie formalności

Można zadecydować o tym w jaki sposób i czy w ogóle przyjąć spadek. Ma to istotne znaczenie w przypadku dużych długów spadkodawcy.

Tajemnica adwokacka

Bardzo poważnie podchodzimy w Kancelarii do tajemnicy adwokackiej. Nasi Klienci mogą być pewni, że wszystkie przekazane informacje zostaną tajemnicą.

Kompleksowe wsparcie

Oferujemy przeprowadzenie przez proces związany z nabyciem spadku od początku, do końca.

Zaangażowanie

Sprawy z zakresu prawa spadkowego potrafią być bardzo skomplikowane, dlatego poświęcamy każdej sprawie dużo czasu i zaangażowania. Każda sprawa wymaga indywidualnego podejścia.

Czy zawsze warto przyjmować spadek?

W chwili śmierci spadkodawcy dziedziczymy ustawowo lub według testamentu jako osoba spokrewniona ze zmarłym. Jeżeli nie odrzucimy spadku – dziedziczymy wprost. Jest to bezpieczne tylko w momencie, gdy zmarły jest nam dobrze znany i znamy jego stan majątkowy – inaczej możemy odziedziczyć również jego długi.
Jesteśmy czynni całą dobę: