Rozwody

Jesteś gotowy na rozwód?

Rozwód to trudny etap dla wszystkich członków rodziny. Jednak to nie koniec świata – po rozwodzie można na nowo ułożyć sobie życie.
Naszym atutem jest szybkość podejmowanych czynności (pozwu, oraz pism procesowych).
W ramach usługi oferujemy reprezentowanie Klientów przed Sądami we wszelkich sprawach o charakterze rodzinnym, w tym nietypowych, jak np. sprawach z tzw. Konwencji Haskiej. Reprezentujemy naszych klientów w sprawach o rozwódseparacjękontaktyalimentywładzę rodzicielskąpodział majątkuadopcjęrodzinę zastępcząKonwencję Haską.

Pomagamy w przeprowadzeniu postępowania rozwodowego, seperacji oraz w innych sprawach rodzinnych (w tym alimenty, kontakty, miejsce zamieszkania dziecka).

Pomagamy dobrze przygotować się do rozwodu

Jeżeli potrzebujesz pomocy, masz jakieś wątpliwości, problem, albo masz już wszystkiego dość to zapraszamy do kontaktu.

Poufność - tajemnica adwokacka

Bardzo poważnie podchodzimy w Kancelarii do tajemnicy adwokackiej. Nasi Klienci mogą być pewni, że wszystkie przekazane informacje zostaną tajemnicą.

Szybkość postępowania

Oferujemy przeprowadzenie przez proces rozwodowy od początku, do końca bez zbędnej zwłoki.

Wiedza

Sprawy z zakresu prawa rodzinnego są częste w naszej Kancelarii. Oferujemy aktualną wiedzę popartą bogatym doświadczeniem w trudnych sprawach rodzinnych, jak np. reprezentacja matki dziecka w sprawie tzw. Konwencji Haskiej.

Przygotowania do rozwodu

Rozwód to stresujące wydarzenie, dlatego warto się do niego odpowiednio przygotować.
Przede wszystkim należy zastanowić czy występujemy o rozwód z orzekaniem o winie czy bez. W przypadku rozwodu z orzekaniem o winie potrzebne będą dowody obciążające jedną ze stron. Mogą to być e-maile, smsy, zdjęcia, wydruki z portali społecznościowych czy zeznania świadków.

Na sprawie rozwodowej można też poruszyć kwestie podziału majątku oraz ustalić władzę rodzicielską. Każdy przypadek jest inny, czasem sprawy bywają skomplikowane, dlatego warto zdać się na pomoc dobrego prawnika.

Chcąc wnieść pozew o rozwód, należy skierować się do Sądu Okręgowego. Organ ten jest ustalany na podstawie ostatniego miejsca zamieszkania małżonków, jeżeli chociaż jedno z nich wciąż znajduje się w zasięgu jego jurysdykcji. W przypadku, gdy powód zdecyduje się na rozwód z orzeczeniem o winie, konieczne jest zasięgnięcie pomocy prawnika, który ustali okoliczności rozpadu małżeństwa.


Orzeczenie o winie może być jednostronne lub może dotyczyć obydwu stron. W przypadku, w którym za winnego zostaje uznany jeden z małżonków, istnieje możliwość nałożenia na niego obowiązku alimentacyjnego na rzecz drugiej strony. Jeżeli nie ma możliwości jednoznacznego określenia osoby odpowiedzialnej za rozpad małżeństwa, strona znajdująca się w gorszej sytuacji finansowej może ubiegać się o alimenty ze strony zamożniejszego małżonka.

Szybki rozwód - krok po kroku

Podjęcie decyzji dotyczącej złożenia pozwu o rozwód nie jest łatwe. Niemniej jednak w wielu przypadkach jest to jedyny sposób na rozwiązanie problemów pojawiających się w rodzinie. Może to być szczególnie trudne w sytuacji, w której małżonkowie posiadają potomstwo. W takich okolicznościach niezależnie od tego, kto jest odpowiedzialny za rozpad małżeństwa, należy dołożyć wszelkich starań, aby zadbać o dobrostan psychiczny i fizyczny swoich dzieci.
Jesteśmy czynni całą dobę: